Hakkımızda

Didim Seyahat kurulduğu 1964 yılında ilk olarak Didim Söke arasında ulaşım hizmeti veriyordu. Didim seyahat faaliyetine başladığında BİRLİK yapısındaydı. Birliğin kurucuları MEHMET İŞLER OSMAN ÇAĞLAR , REFİK KARATAş, İSMAİL ERGELDİ ,BAKİ DEMİR , BİLAL KAFADAR , FARUK ÖZDEN, HASAN CENGİZ, VECDİ ŞENCAN dır.

Birlik ilk kurulduğunda 35 üyeden oluşmaktaydı . Kuruluşundan bu güne kadar temel politikası planlı ve istikrarlı büyüme olan Didim Seyahat in şu anki üye sayısı 39 dur üye sayısının sınırlı tutulmasının nedeni Didim in ulaşım hizmetlerinin mevcut sayıyla karşılanabilmesidir. Didim Birlik Kurulduğu 1964 yılından itibaren bölgenin ekonomik sosyal ve Coğrafi yapısına uygun araçlar kullanmıştır. Yapısı itibariyle çok ortaklı bir kooperatif oluşu birliğin rekabet koşullarında daha verimli çalışmasını sağlamış , zorlukların ve sıkıntıların üstesinden gelmek hususunda dayanışmanın gerekliliğini ve yararlarını göstermiştir. Çok ortaklı yapısı birliği bölge ulaşım sektöründe daha aktif, seçkin ve saygın bir noktaya getirmiştir.

Didimin 1960 - 1980 yıllarında yerleşik nüfusunun az , gelen turistin nicelik ve niteliğinin düşük oluşu bu yıllarda birliğin yapısında ve faaliyetlerinde durağanlığa neden olmuştur. Birliğin yapısı 1981 yılında yeni yasalara göre yeniden düzenlenerek SS 18 No lu Didim Birlik Motorlu Taşıt Kooperatifi adını almıştır. Didim içim hareketli yıllar Didimin ilçe olmasından ve didim’e gelen turist sayısının artmasına paralel olarak yapılan turizm yatırımlarının artmasından sonra başlar .Bu gelişmeler üzerine bir cazibe ve iş merkesi haline gelen Didim 1990 ve 2006 yılları arasında ülkenin diğer bölgelerinden iç göç almış ve nüfusu artmıştır. Turizm sezonunda didime gelen turist sayısının yüz binlerle ifade edilmeye başlanmasıyla ulaşım hizmetlerinin nitelik ve niceliğinin yeniden gözden geçirilmesi ve günün koşullarına uygun hale getirilmesi kaçınılmaz olmuştur. Bu amaçla Kooperatif yönetiminin kararıyla 2004 yılında ismini DİDİM SEYAHAT olarak değiştirmiş ve yatırımlarını hızlandırmıştır. İlk etapta mevcut 39 Minibüse ek olarak 5 Adet Otobüs almıştır. Minibüsler her üyenin kendi mülkiyetinde olup Otobüsler Didim seyahat üyelerinin ortak mülkiyetindedir. Ulaştırma Bakanlığından gerekli izinlerin ve TSE den kalite belgesinin alınmasının ardından İZMİR- DİDİM arasında otobüs seferlerine başlanmıştır.

Değişen dünya düzeninin bölgesel etkileri, hizmet ve kalite anlayışında meydana gelen değişimler şirketin daha kurumsal bir kimlikle ortaya çıkmasında etkili olmuştur. Kooperatif kökenli şirketleşme atağında Didim Seyahat bölgesel bir ilk olma bakımından da önem arz etmektedir. çalışma disiplininin her zaman en üst seviyede tutularak yolcularımızın daha güvenli ve konforlu seyahat etmeleri sağlanmaktadır. Didim seyahat ulusal birlik ve bütünlüğe önem veren Cumhuriyet ilkelerine saygılı çalışanları ve demokratik yönetim anlayışıyla 1964 yılından bu yana siz değerli halkımıza hizmet vermektedir. Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için öneri şikayetlerinizi bize bildirebilirsiniz.

Güvenliğiniz ve Konforunuz Başarımızdır